Wioślarska Liga Czwórek 2018

Już po raz szósty Porozumienie „Bydgoskie Wioślarstwo” (LOTTO-Bydgostia, BKW, BTW, Zawisza) podjęło się organizacji Wioślarskiej Ligi Czwórek, która jest jedną z inicjatyw Wioślarskich Wtorków.
Wioślarska Liga Czwórek to jedyne w swoim rodzaju zawody wioślarskie na dystansie około 300 metrów dla zawodników kategorii wiekowej młodzik i junior. Jednocześnie to wspaniały trening, który pozwala młodym sportowcom na uczestniczenie w regatach (czasami pierwszy raz!), poczucie stresu przedstartowego, emocji, smaku zwycięstwa, nauki, wyciągania wniosków po każdym starcie i dobrej zabawy. Zasady są proste: Wioślarki i wioślarze rywalizują ze sobą w trakcie czterech edycji Ligi zdobywając punkty. Wygrywa ta osada, która wywalczy najwięcej punktów. W tym roku w przerwach technicznych (wymiana łodzi wioślarskich między osadami) odbędzie się Kajakowa Liga Czwórek zorganizowana przez bydgoskie kluby kajakowe.
W bieżącym sezonie zaplanowaliśmy cztery terminy zawodów 8 maja, 22 maja, 5 czerwca i 22 czerwca. Finałowe zawodny odbędą się w piątek, 22 czerwca i będą częścią tegorocznego Bydgoskiego Festiwalu Wodnego Ster na Bydgoszcz 53N, 18E.
Start zawsze od godz. 16.00 z metą przy przystanku Bydgoskiego Tramwaju Wodnego na Rybim Rynku w Bydgoszczy.
REGULAMIN